Међународна фондација Матсуме расписала је конкурс за пријаву за истраживачке стипендије за 2017. годину

опширније

У четвртак 17.03.2016. године, у Ректорату Универзитета у Новом Саду, потписан је Споразум о организовању заједничких докторских студија математике и о оснивању Докторске школе математике на нивоу Републике Србије.

опширније

Жан Батист Кизен, директор Француског института и саветник за сарадњу и културно деловање Амбасаде Француске, Виржин Манфрони, аташе за сарадњу и културно деловање и Фабрис Пето, аташе за сарадњу за француски језик, посетили су Универзитет у Крагујевцу, 17. марта 2016. године.

ЕРАСМУС+ КЉУЧНА АКЦИЈА 1 – КРЕДИТНА МОБИЛНОСТ

опширније

Влада Републике Индонезије у Београду доставила је Универзитету у Крагујевцу информације о KNB стипендијама које ова влада додељује за 2016. годину

опширније

РОК ЗА ПРИЈАВУ: 31. МАРТ 2016.

опширније

Универзитет у Крагујевцу представио је своју академску понуду на 13. Међународном сајму образовања, EDU fair, који је одржан 11. и 12. марта 2016. године у хотелу Crowne Plaza у Београду.

опширније

Универзитет у Крагујевцу представио се 10. марта 2016. године на четвртом Регионалном сајму образовања у Ћуприји, који је одржан у организацији Регионалног тима подршке за науку, образовање и уметност (НОУ тим) и Високе медицинске школе струковних студија, а уз подршку Министарства просвете, науке и технолошког развоја.

опширније

Министарство образовања и науке Русије и Росотрудничество објављују конкурс за пријем држављана Републике Србије на школовање у образовним институцијама за високо образовање у Руској Федерацији за школску 2016/2017. годину.

ЕРАСМУС+ КЉУЧНА АКЦИЈА 1 – КРЕДИТНА МОБИЛНОСТ