опширније

Универзитет у Крагујевцу је добио позив за учешће у Међународном такмичењу у природним наукама на Државном универзитету у Новосибирску у Русији.

опширније

У Универзитетској галерији 24. марта 2016. у 19 часовa биће оджан концерт СТУДЕНАТА И ПРОФЕСОРА СА КАТЕДРЕ ЗА КАМЕРНУ МУЗИКУ ФИЛУМ-а

опширније

Народна банка Србије расписала је конкурс за доделу награда за најбоље научноистраживачке радове из области монетарне економије, супервизије финансијских институција и финансијске стабилности.

опширније

Међународна фондација Матсуме расписала је конкурс за пријаву за истраживачке стипендије за 2017. годину

опширније

У четвртак 17.03.2016. године, у Ректорату Универзитета у Новом Саду, потписан је Споразум о организовању заједничких докторских студија математике и о оснивању Докторске школе математике на нивоу Републике Србије.

опширније

Жан Батист Кизен, директор Француског института и саветник за сарадњу и културно деловање Амбасаде Француске, Виржин Манфрони, аташе за сарадњу и културно деловање и Фабрис Пето, аташе за сарадњу за француски језик, посетили су Универзитет у Крагујевцу, 17. марта 2016. године.

опширније

Влада Републике Индонезије у Београду доставила је Универзитету у Крагујевцу информације о KNB стипендијама које ова влада додељује за 2016. годину