опширније

Баварски академски центар за Централну, Источну и Југоисточну Европу (BAYHOST) расписао је конкурс за стипендије за студије у Баварској за академску 2017/18. годину.

опширније

Фонд за младе таленте Републике Србије расписао је Конкурс за стипендирање најбољих студената студија другог и трећег степена на универзитетима земаља чланица Европске уније и Европске асоцијације за слободну трговину (EFTA) и на водећим светским универзитетима за школску 2016/2017. годину.

опширније

Министарство просвете, науке и технолошког развоја расписује Конкурс за доделу стипендија изузетно надареним ученицима и студентима у Републици Србији за школску 2016/17. годину.

опширније

Конкурс за доделу студентских кредита студентима високошколских установа у Републици Србији за школску 2016/17. годину

опширније

Амбасада Сједињених Мексичких Држава у Београду доставила је Универзитету у Крагујевцу информације о понуди стипендија Владе Мексика за стране држављане за 2017. годину.

опширније

У ректорату Универзитета у Крагујевцу, 20. јула 2016. године одржана свечана додела сертификата о завршеним курсевима енглеског и немачког језика у организацији Центра за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Крагујевцу

опширније

Универзитет у Крагујевцу је учесник међународног пројекта “Introduction of Part-Time and Short Cycle Studies in Serbia” (PT&SCHE) чија је реализација отпочела 15. октобра 2015. год. а трајаће до октобра 2018. год.