Ректори Носов Магнитогорског државног техничког универзитета, проф. др Колокольцев Валерий Михайлович и Универзитета у Крагујевцу, проф. др Небојша Арсенијевић су дана 2. новембра 2016. године потписали уговор о међууниверзитетској сарадњи.

опширније

Универзитет у Крагујевцу je, 10. новембра 2016. године, представио своју делатност и студијску понуду на Сајму високог образовања (HEduFair 2016) у Београду, а у организацији Фондације Темпус – Ерасмус+ канцеларије

опширније

У Универзитетској галерији 10. новембра 2016. године одржан је солистички концерт Лидије Јевремовић Софије

опширније

У понедељак, 14. новембра 2016. године, у Свечаној сали Ректората Универзитета у Крагујевцу, одржана je Свечана додела потврда о обављеној Студентској летњој стручној пракси у сарадњи Универзитета у Крагујевцу и Града Крагујевца; Универзитета у Крагујевцу и Института за јавно здравље Крагујевац и Универзитета у Крагујевцу и Клиничког центра Крагујевац.

опширније

У уторак 08. новембра 2016. у Ректорату Универзитета у Крагујевцу одржан је уводни час курса енглеског језика “Teaching University Courses in English”.

опширније

У Универзитетској галерији 10. новембра 2016. године биће одржан солистички концерт Лидије Јевремовић Софије

опширније

Отворен конкурс за праксу у Библиотеци Филолошко-уметничког факултета Универзитета у Крагујевцу. Рок за пријаву: 16. децембар 2016. године.