Објављен је конкурс за две стипендије Министарства трговине Народне Републике Кине за целокупне мастер студије управљања животном средином и одрживог развоја на Тунгђи универзитету у Шангају. Рок за пријаве је 10. јул 2019. године.

опширније

Центар за научноистраживачки рад САНУ и Универзитета у Крагујевцу организује у понедељак, 8. јула 2019. предавања двоје научника са Јонског универзитета на Крфу и Фондације за истраживање и технологију.

опширније

У уторак 2. јула 2019. године, концертом Вече ауторске музике и поезије, свечано је отворена овогодишња Летња сцена Универзитета.

опширније

За студенте Универзитета у Крагујевцу који су желели да ово лето проведу стичући практична искуства у струци у институцијама чији је оснивач Град Крагујевац, пријемом у Градској управи отпочела је Студентска летња стручна пракса

опширније

За студенте Универзитета у Крагујевцу који су желели да ово лето проведу стичући практична искуства у центрима Института за јавно здравље Крагујевац, данас је отпочела Студентска летња стручна пракса