Једна од водећих вокалних уметника Србије - сопан Анета Илић наступила је са пијанистом Владимиром Стојнићем у Универзитетској галерији

опширније

Амбасада Републике Турске je доставила Министарству просвете, науке и технолошког развоја понуду стипендија за основне студије Владе Републике Турске, у оквиру програма „Турске стипендије“ за школску 2017/2018. годину.

опширније

Амбасада Народне Републике Кине у Београду доставила је Министарству просвете, науке и технолошког развоја информацију о понуди стипендија за академску 2017/2018. годину.

опширније

Министарство образовања, науке и спорта Републике Словеније доставило је Министарству просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије конкурс за доделу стипендија у трајању од 3 до 10 месеци, за академску 2017/2018. годину, за студенте држављане Републике Србије .

опширније

Немачка фондација Конрад Аденауер (КАС) додељује стипендије друштвено или политички ангажованим и надареним студентима завршних година студија, постдипломцима и докторандима, држављанима Републике Србије који студирају у Републици Србији.

опширније

Влада Републике Индонезије расписала је конкурс за доделу стипендија KBN 2017 за основне и мастер студије које могу користити држављани Републике Србије.

опширније

У Универзитетској галерији у Крагујевцу, у понедељак 13. марта 2017. године са почетком у 19 сати, наступиће Анета Илић (сопран) и Владимир Стојнић (клавир)

опширније

У Универзитетској галерији у Крагујевцу, 8. марта 2017. године, одржан је концерт виолинисткиње Мине Менделсон и пијанисткиње Милице Лоренс