Академик Иван Гутман одржао је предавање под називом 150 година периодног система хемијских елемената (1869-2019), у организацији Центра за научноистраживачки рад САНУ и Универзитета у Крагујевцу, 21. марта 2019. године.

опширније

У препуној сали Универзитетске галерије, 20. марта 2019. године, представљена је књига библиотекарке Универзитетске библиотеке у Крагујевцу мр Катарине Карамијалковић – Књиге с посветом у личној библиотеци проф. др Светозара Стојановића, чији су коиздавачи Универзитетска библиотека у Крагујевцу, Институт друштвених наука и издавачка кућа Албатрос плус из Београда.

Еразмус+ кључна акција 1 – Кредитна мобилност

опширније

Њ. Е. господин Фредерик Мондолони, амбасадор Републике Француске у Србији, посетио је Универзитет у Крагујевцу 19. марта 2019. године

опширније