опширније

Унија студентских организација Универзитета у Крагујевцу у сарадњи са студентским парламентом Универзитета и Balkan Creаtive Group организовала је последњи дан ,,Конференције младих лидера Србије и Русије - 180 година сарадње". Конференција је одржана у Свечаној сали Универзитета у Крагујевцу, 21. октобра 2018. године

опширније

У Универзитетској галерији у Крагујевцу, у петак 19. октобра 2018. године, свечано је отворена изложба ауторке Андријане Даниловић која носи назив „Vanilla Rush“

опширније

У Свечаној сали Универзитета у Крагујевцу, у петак 19. октобра 2018. године, Центар за научноистраживачки рад САНУ и Универзитета у Крагујевцу реализовао је предавање које је одржао академик Владимир Костић, председник Српске академије наука и уметности на тему: Паркинсонова болест 40 година касније: има ли краја изненађењима?

опширније

У четвртак 18. октобра 2018. године, у Универзитетској галерији у Крагујевцу концерт је одржао виолиниста Марко Јосифоски са клавирским сарадником Смиљом Јосифоски.