У Универзитетској галерији у Крагујевцу у уторак 22. новембра 2016. године наступиће пијанисткиња Јована Радовановић и виолончелиста Филип Томић

опширније

У четвртак 17. новембра 2016. године у Универзитетској галерији у Крагујевцу, одржано је књижевно вече посвећено стваралаштву Милорада Павића

опширније

Министарство просвете, науке и технолошког  развоја са Европском комисијом - Генералним директоратом за образовање и културу, организује 13. децембра 2016. године у згради Универзитета у Београду, инфо дан у оквиру кампање посвећене ефикаснијем коришћењу програма Марија Склодовска-Кири (МСЦА) у земљама придруженим чланицама програма Хоризонт 2020.

опширније

Амбасада Француске и Француски институт у Србији расписују нови конкурс за доделу стипендија за 2017-2018. годину за студенте из Србије који желе да наставе школовање у Француској.

опширније

У четвртак, 17. новембра 2016. године, са почетком у 19 часова, у Универзитетској галерији у Крагујевцу биће одржано књижевно вече посвећено стваралаштву Милорада Павића.

ЕРАСМУС+ КЉУЧНА АКЦИЈА 1 – КРЕДИТНА МОБИЛНОСТ

опширније

Ректори Носов Магнитогорског државног техничког универзитета, проф. др Колокольцев Валерий Михайлович и Универзитета у Крагујевцу, проф. др Небојша Арсенијевић су дана 2. новембра 2016. године потписали уговор о међууниверзитетској сарадњи.

опширније

Универзитет у Крагујевцу je, 10. новембра 2016. године, представио своју делатност и студијску понуду на Сајму високог образовања (HEduFair 2016) у Београду, а у организацији Фондације Темпус – Ерасмус+ канцеларије

опширније

У Универзитетској галерији 10. новембра 2016. године одржан је солистички концерт Лидије Јевремовић Софије