42. КОНКУРС ЗА ОБЈАВЉИВАЊЕ ПРИРЕЂЕНИХ ДОКТОРСКИХ ДИСЕРТАЦИЈА, МАГИСТАРСКИХ ТЕЗА, СПЕЦИЈАЛИСТИЧКИХ РАДОВА И НАУЧНИХ СТУДИЈА И 17. КОНКУРС ЗА ОБЈАВЉИВАЊЕ ПРИРЕЂЕНИХ МАСТЕР РАДОВА

опширније

Шведски институт за академску 2017/18. годину додељује Студијске стипендије и Стипендије за докторске студије и постдокторска истраживања

ЕРАЗМУС+ КЉУЧНА АКЦИЈА 1 – КРЕДИТНА МОБИЛНОСТ

ЕРАСМУС+ КЉУЧНА АКЦИЈА 1 – КРЕДИТНА МОБИЛНОСТ

опширније

Еразмус Мундус заједнички мастер и докторски програми су интердисциплинарни програми које спроводи конзорцијум од најмање три високообразовне институције у Европи.

опширније

Global Undergraduate Exchange Program (Global UGRAD) омогућава талентованим студентима стипендије за размену на нивоу основних студија у трајању од једног семестра на универзитетима или колеџима у Америци.

опширније

У уторак, 29. новембра 2016. године у 20 часова у Универзитетској галерији у Крагујевцу биће одржана трибина под називом "О књижевним идолима". Учесници трибине су Мило Ломпар и Александар Гаталица. Модератор је Карло Астрахан, председник Удружења уметника Србије.

опширније

У оквиру Циклуса предавања о филмској музици, у уторак, 29. новембра 2016. године у 18 часова, у Универзитетској галерији у Крагујевцу биће одржано предавање Употреба популарне музике у мејнстрим филму. Предавач је Александра Ковач.

опширније

У Универзитетској галерији у уторак 22. новембра 2016. године наступила је пијанисткиња Јована Радовановић и виолончелиста Филип Томић.