Министарство просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије доставило је Универзитету у Крагујевцу информације о позиву за пријаву Фондације математичких наука из Париза за академску 2017/18. годину који је намењен изванредним научницима и студентима заинтересованим за научно-истраживачки рад, мастер и докторске студије.

опширније

У Универзитетској галерији у Крагујевцу, 6. децембра 2016. године отворена је изложба „Београдски атлас Јована Цвијића - век и по од рођења“

опширније

Баритон Стефан Анђелковић наступиће у Универзитетској галерији у среду, 7. децембар 2016. године у 19 часова

Key Action 2 ‐ Capacity Building in the field of Higher Education

опширније

У Универзитетској галерији у Крагујевцу, у уторак 6. децембра 2016. године у 19 часова биће отворена изложба „Београдски атлас Јована Цвијића - век и по од рођења“

опширније

Отворен конкурс за праксу у Универзитетској библиотеци у Крагујевцу. Рок за пријаву 15. јануар 2017. године

опширније

У Универзитетској галерији у Крагујевцу, 29. новембра 2016. године, одржана је трибина под називом "О књижевним идолима". Учесници трибине били су Мило Ломпар и Александар Гаталица док је модератор био Карло Астрахан, председник Удружења уметника Србије.

опширније

У оквиру Циклуса предавања о филмској музици, 29. новембра 2016. године, у Универзитетској галерији у Крагујевцу одржано је предавање Употреба популарне музике у мејнстрим филму. Предавач је била Александра Ковач.

опширније

42. КОНКУРС ЗА ОБЈАВЉИВАЊЕ ПРИРЕЂЕНИХ ДОКТОРСКИХ ДИСЕРТАЦИЈА, МАГИСТАРСКИХ ТЕЗА, СПЕЦИЈАЛИСТИЧКИХ РАДОВА И НАУЧНИХ СТУДИЈА И 17. КОНКУРС ЗА ОБЈАВЉИВАЊЕ ПРИРЕЂЕНИХ МАСТЕР РАДОВА

опширније

Шведски институт за академску 2017/18. годину додељује Студијске стипендије и Стипендије за докторске студије и постдокторска истраживања