Влада Републике Индонезије расписала је конкурс за доделу стипендија KBN 2017 за основне и мастер студије које могу користити држављани Републике Србије.

опширније

У Универзитетској галерији у Крагујевцу, у понедељак 13. марта 2017. године са почетком у 19 сати, наступиће Анета Илић (сопран) и Владимир Стојнић (клавир)

опширније

У Универзитетској галерији у Крагујевцу, 8. марта 2017. године, одржан је концерт виолинисткиње Мине Менделсон и пијанисткиње Милице Лоренс

ЕРАСМУС+ КЉУЧНА АКЦИЈА 1 – КРЕДИТНА МОБИЛНОСТ

опширније

Универзитет у Крагујевцу је почетком године постао члан мреже франкофоних универзитета, што је била прилика да га посети Директор ове агенције, господин Мохамед Кетата, који је представницима Универзитета у Крагујевцу представио активности ове Агенције и могућности које она пружа студентима, наставницима и истраживачима 812 универзитета чланица из 104 земље света.

опширније

Аустријска академија наука (OeAW) објавила је позив у оквиру програма Joint Excellence in Science and Humanities (JESH).

опширније

Француско-српска привредна комора и ове године традиционално промовише одрживи развој у установама високог образовања у Републици Србији и организује Студентску награду 2017. Три најбоља рада на тему „ОДРЖИВИ РАЗВОЈ У ДОБА ДИГИТАЛИЗАЦИЈЕ“ биће награђена новчаним наградама од 1000, 800 и 600 евра

опширније

Министарство образовања и науке Русије и Росотрудничество објављују конкурс за пријем држављана Републике Србије и сународника који стално живе у Србији, на школовање о трошку федералног буџета (квота) у образовним институцијама за високо образовање у Руској Федерацији

опширније

У вези са Такмичењем за најбољу студентску идеју, које се реализује у оквиру Еразмус плус пројекта ИФ4ТМ (Институционални оквир за развој треће мисије на универзитетима у Србији), организујемо два информативна дана на којима ћете имати прилику да се информишете и добијете одговоре на сва питања у вези са такмичењем.

опширније

Поводом трагичне несреће у Техничко-ремонтном заводу, одлуком Градског већа 3. март је проглашен за Дан жалости у Крагујевцу. Концерт виолинисткиње Мине Менделсон и пијанисткиње Милице Лоренс, који је трабало да буде одржан у Универзитетској галерији вечерас 3. марта, одложен је за среду 8. март 2017. године у 19 сати.