Министарство просвете, науке и технолошког развоја расписало је јавни позив за доделу стипендија студентима докторских академских студија на високошколским установама чији је оснивач Република Србија и укључује их у реализацију научноистраживачких пројеката, који се финансирају из буџета Републике Србије

опширније

СТИПЕНДИЈЕ СУ ДОСТУПНЕ ИСТРАЖИВАЧИМА ИЗ ОБЛАСТИ ХУМАНИСТИЧКИХ И ДРУШТВЕНИХ НАУКА

опширније

У Универзитетској галерији у Крагујевцу, у уторак 16. јануара 2018. године свечано је отворена изложба Збирка уметничких дела Универзитета у Крагујевцу.

опширније

Министар просвете, науке и технолошког развоја Младен Шарчевић почетком године је посетио град Крагујевац и у оквиру те посете, обишао је и два градилишта Центар изврсности Универзитета и легат Николе Коке Јанковића.

опширније

У Универзитетској галерији у Крагујевцу, у уторак 16. јануара 2018. године у 18 часова, биће свечано отворена изложба Збирка уметничких дела Универзитета у Крагујевцу.

опширније

Министарство просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије доставило је Универзитету у Крагујевцу информацију о Конкурсу за доделу стипендија Републике Словеније

опширније

Студентски парламент Универзитета у Крагујевцу подржао је акцију „Донаторског доручка за обнову Прве крагујевачке гимназије“.

опширније

Шести заредом Божићни концерт Универзитета у Крагујевцу одржан је 09. јануара 2018. године у Универзитетској галерији

опширније

У уторак, 9. јануара 2018. године са почетком у 18 часова, у Универзитетској галерији биће одржан шести Божићни концерт Универзитета у Крагујевцу.