У поступку припреме нацрта Стратегије националне безбедности Републике Србије и Стратегије одбране Републике Србије, Министарство одбране Републике Србије спроводи јавну расправу у складу са Програмом јавне расправе који је одредио Одбор за правни систем и државне органе Владе Републике Србије

опширније

У Универзитетској галерији у Крагујевцу 25. априла 2018. године, предавање на тему "Наратолошки заокрет у хуманистичким наукама" одржала је др Снежана Милосављевић Милић, редовни професор Филозофског факултета Универзитета у Нишу

Ерасмус+ Кључна акција 1 – Кредитна мобилност

опширније

Привредна комора Србије наставља традицију у награђивању најбољих научних радова који имају апликативну улогу у унапређењу привредног амбијента и повезивању науке и привреде.

опширније

Министарство иностраних послова Руске Федерације расписало је конкурс за стипендирање студената докторских академских студија на Дипломатској академији.

опширније

Министарство просвете, науке и технолошког развоја доставило је Универзитету у Крагујевцу информацију о Летњој академији словачког језика и културе у 2018. години у организацији Универзитета Коменски у Братислави

Ерасмус+ кључна акција 1 – кредитна мобилност

опширније

Научни скуп ,,Светски дан имунологије 2018.“ биће одржан у Свечаној сали Ректората Универзитета у Крагујевцу, у четвртак 26. априла 2018. године са почетком у 10.00 сати

опширније

Амбасада Јапана обавештава све заинтересоване кандидате у Републици Србији и Црној Гори да од среде, 18. априла 2018. године почиње конкурс за МЕXТ (Министарство образовања, спорта, науке и технологије Владе Јапана) стипендије за 2019. годину за студенте из Републике Србије и студенте из Црне Горе.

опширније

Народна Република Кина, под покровитељством Министарства трговине, додељује стипендије за академску 2018/19. годину, у оквиру програма академског образовања за мастер (у трајању од једне или две године) и докторске студије ( у трајању од три године). Стипендије се додељују за 38 студијских програма на Универзитетима у НР Кини.