опширније

LEDGER је европски пројекат финансиран од стране Европске комисије у оквиру програма Хоризонт 2020. Пројекат има за циљ да успостави нове моделе који ће одржавати контролу над управљањем подацима грађана.

опширније

Централна Канцеларија за трансфер технологије која ради у оквиру Фонда за иновациону делатност има за задатак да пружи подршку локалним центрима за трансфер технологије, научноистраживачким организацијама, као и другим организацијама које пружају подршку иновацијама, са циљем да се повећа њихова способност и ефикасност у комерцијализацији проналазака.

опширније

У оквиру реализације ИТ дана израелских компанија у Бизнис иновационом центру, представници Амбасаде Израела и израелских ИТ компанија у Србији посетили су Универзитет у Крагујевцу 19. новембра 2019. године, у циљу успостављања нових видова сарадње са образовним институцијама у Крагујевцу.

опширније

Представници Универзитета у Крагујевцу и Иницијативе „Дигитална Србија”, 19. новембра 2019. године у Ректорату Универзитета у Крагујевцу, потписали су Споразум о пословној и техничкој сарадњи и представили су студентима стратегију реализације Мастер 4.0 програма – Информационе технологије.

опширније

Међународни дан студената обележен је Свечаном академијом одржаном у Скупштини града Београда у организацији Студентске конференције универзитета Србије.

опширније

Камерни ансамбл, јединствен на овим просторима, одушевио крагујевачку публику

опширније

У Универзитетској галерији у Крагујевцу, у уторак, 19. новембра 2019. године, отворена је изложба „Косово, први праг Србије”.

ЕРАСМУС+ КЉУЧНА АКЦИЈА 1 – КРЕДИТНА МОБИЛНОСТ

опширније

Према студији Универзитета Стaнфорд на листи од преко 100.000 најцитиранијих научника света налазе се три професора са Универзитета у Крагујевцу.