Програм за развој вештачке интелигенције, чији је укупан буџет 2.400.000 евра реализује се у оквиру два потпрограма, један намењен основним, а други примењеним истраживањима из области вештачке интелигенције.

опширније

Програм сарадње српске науке са дијаспором представља финансијски подстицај који омогућава научно-истраживачким организацијама развој сарадње са српском дијаспором и унапређење капацитета кроз краткотрајне посете истраживача из Србије стручњацима из дијаспоре и подршку заједничким активностима.

опширније

У среду, 27. новембра, у Народној библиотеци „Вук Караџић” у Крагујевцу, обележено је педесет година од оснивања Листа студената Крагујевца ‒ ФАКК

опширније

Европски пројекат TRINITY има за циљ да успостави одрживи екосистем – мрежу дигиталних иновационих центара (digital innovation hubs DIH) састављених од истраживачких центара и универзитетских група специјализованих у области напредне роботике и интернета ствари, подржаних од стране DIH експерата у области роботичке сајбер безбедности како би допринели новим роботичким решењима и подигли агилност индустрије.

опширније

Дописни члан САНУ Владица Цветковић одржаће предавање 29. новембра 2019. године у 19 сати у Народном музеју Крагујевац

опширније

Центар за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Крагујевцу са задовољством позива све студенте основних академских студија да присуствују презентацији Global UGRAD програма стипендија за размену у Америци.

опширније

Универзитет у Крагујевцу и Еразмус студентска мрежа Србије организују за студенте Универзитета у Крагујевцу предавање на тему Erasmus+ chat, 13. децембра 2019. године, у 14:00 часова, у Свечаној сали Ректората Универзитета у Крагујевцу.

опширније

Стипендије америчке владе за студенте основних студија – рок за пријаву: 31. децембар 2019.

Еразмус+ Кључна акција 1 – кредитна мобилност