Отворен je 11. позив за пријаву за краткорочне научне мисије (STSM) у оквиру COST aкције CA16122 - BIONECA (Биоматеријали и напредне физичке технике за регенеративну кардиологију и неурологију), за научне мисије које ће се одвијати између 12. августа 2019. и 30. априла 2020. године.

опширније

Универзитет у Крагујевцу расписује обједињени конкурс за упис студената у прву годину студијских програма мастер и докторских академских студија Универзитета у Крагујевцу за школску 2019/2020. Годину.

опширније

Представници Универзитета у Крагујевцу, Универзитета у Београду и Института за нуклеарне науке Винча потписали су у петак, 12. јула 2019. године у Београду споразум о сарадњи са Институтом за физику високих енергија Кинеске академије наука.

опширније

Поетско вече Глумци песници одржано је на Летњој сцени Универзитета у Крагујевцу 11. јула 2019. године и том приликом истакнути српски позоришни, телевизијски и филмски глумац Небојша Илић говорио је стихове које су написале његове колеге глумци.