Група страних студената у посети Универзитету у Крагујевцу и универзитетском Центру за развој каријере и саветовање студената

опширније

На данашњој конференцији за новинаре у Прес центру ректората Универзитета у Крагујевцу представљен је нови број часописа „ЛИПАР“, чији је издавач Универзитет у Крагујевцу.

опширније

Изложба слика смеле светлости сликара Анђелке Бојовић, отворена је у Универзитетској галерији Универзитета у Крагујевцу 04. априла 2012. године у 19:00 сати.

опширније

Семинар комисије за акредитацију и проверу квалитета

Изложба слика Анђелке Бојовић

опширније

Потписан Уговор о легату академика Николе Коке Јанковића којим се предвиђа изградња објекта у којем ће бити изложена стална поставка његових вајарских дела, као и канцеларије Центра за научно-истраживачки рад САНУ и Универзитета у Крагујевцу

опширније

У Свечаној сали ректората Универзитета у Крагујевцу одржана је четврта редовна седница Скупштине СКОНУС-а којој је присуствовало више од педесет студената, представника свих универзитета у Србији.

опширније

У оквиру обележавања Светог Саве, који је први пут у нашој земљи прослављен пре 170 година, на Лицеју Књажевства Сербског, прве високошколске институције у модерној Србији, на чијим темељима је настао и Универзитет у Крагујевцу, уручене су стипендије најбољим студентима Универзитета.