На презентацији универзитета, факултета, академија и високих школа Србије, под називом „Индекс 2014“, 06. фебруара 2014. године, у Чачку, представљен Универзитет у Крагујевцу.

опширније

Основна је идеја да се млади доктори наука кроз овај пројект повежу у мултидисциплинарне интернационалне тимове око предлога пројеката са којим би даље конкурисали код ЕУ. Први скуп тог типа биће одржан у Београду у марту. Empowering Young Explorers (EYE) је пројекат седмог оквирног програма Европске заједнице за истраживање и технолошки развој (ФП7), чији је регионални координатор за Западни Балкан Електротехнички факултет Универзитета у Београду, а национални координатор Факултет техничких наука Универзитета у Новом Саду.

опширније

Амбасада Француске у Србији и Француски институт у Србији покренули су нову кампању за доделу стипендија Француске владе за Мастер 2 и докторске студије у коменторству за универзитетску 2014/2015. годину.

опширније

У Свечаној сали Ректората, 30. јануара 2014. године, одржана је прва манифестација Спортски понос Универзитета

опширније

Град Париз је расписао конкурс за финансирање боравка страних истраживача–пост-доктораната и старијих истраживача у државним лабораторијама у Паризу (Париз интра мурос).

опширније

У оквиру обележавања Светог Саве - Дана духовности у Републици Србији додељене су стипендије најбољим студентима Универзитета у Крагујевцу.

опширније

Италијански Национални савет за истраживање (ЦНР) у сарадњи са Министарством спољних послова, сектор за развојну сарадњу Италије, објавио је позив за обуке младих истраживача и практичара, у Италији, у трајању од 6 месеци. Додељује се 70 пуних стипендија, које финансира ЦНР, а намењене су за осам земаља, међу којима је и Србија.

опширније

У спомен Михајла Пупина, стипендисте и добротвора Матице српске, установљена је награда за студентске радове који представљају допринос техничким и природноматематичким дисциплинама којима се бавио овај научник, под именом ПУПИНОВА НАГРАДА МАТИЦЕ СРПСКЕ.

опширније

Комсија за доделу стипендија најбољим студентима Универзитета у Крагујевцу је дана 14.01.2014. донела одлуку о додели стипендија најбољим студентима Универзитета у Крагујевцу

опширније

MATM2014 - 3rd international conference METHODOLOGICAL ASPECTS OF TEACHING MATHEMATICS is to be held at the Faculty of Education in Jagodina on 14th and 15th June 2014.