опширније

Селекциони Комитет Извршне агенцијa за образовање, аудиовизуелне садржаје и културу (EACEA) је позитивно оценио апликцију Универзитета у Крагујевцу за добијање Eразмус повеље за високо образовање (Erasmus Charter for Higher Education – ECHE) и 24. октобра 2018. доделио Еразмус повељу Универзитету у Крагујевцу, заједно са Еразмус кодом и ПИК бројем. Еразмус повеља је својеврсна међународна акредитација високообразовних институција и оквир квалитета европске и интернационалне сарадње. Такође, она представља и основ за даље учешће нашег универзитета у пројектима Еразмус+ програма.

опширније

У понедељак, 29. октобра 2018. године са почетком у 19 часова, пијанисткиња Јована Радовановић, ванредни професор на Филолошко-уметничком факултету Универзитета у Крагујевцу, наступиће у Универзитетској галерији.

опширније

Унија студентских организација Универзитета у Крагујевцу у сарадњи са студентским парламентом Универзитета и Balkan Creаtive Group организовала је последњи дан ,,Конференције младих лидера Србије и Русије - 180 година сарадње". Конференција је одржана у Свечаној сали Универзитета у Крагујевцу, 21. октобра 2018. године