Поводом 39 година постојања Универзитета у Крагујевцу, у Универзитетској галерији, 20. маја 2015. године (среда) у 19.00 сати биће отворена изложба ИЗ КОЛЕКЦИЈЕ МОДЕРНЕ ГАЛЕРИЈЕ ВАЉЕВО

опширније

У ректорату Универзитета у Крагујевцу, 15. маја 2015. године, одржана је XIX изборна седница Савета Универзитета у Крагујевцу, на којој је др Небојша Арсенијевић – редовни професор Факултета медицинских наука изабран за ректора Универзитета у Крагујевцу

опширније

На предлог Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије, Одбор за јавне службе донео је 6. маја 2015. године Закључак о спровођењу јавне расправе о Нацрту закона о изменама и допунама Закона о научноистраживачкој делатности.

опширније

„Отворена врата Универзитета“, програм за средњошколце и студенте, одржаће се у понедељак, 18. маја 2015. године у периоду од 16 до 18 часова на платоу испред зграде ректората Универзитета у Крагујевцу

опширније

Oтворен je позив за пројекте у оквиру Еурека програма

опширније

Министарство просвете, науке и технолошког развоја објавило је конкурсе за суфинансирање узајамних посета истраживача.

опширније

Министар омладине и спорта и председник Фонда за младе таленте, Вања Удовичић, ректор Универзитета у Крагујевцу, проф. др Слободан Арсенијевић, и градоначелник Крагујевца Радомир Николић, уручили су Уговоре о стипендирању студентима Универзитета у Крагујевцу који су, на основу Конкурса, постали стипендисти Фонда за младе таленте Републике Србије за школску 2014/15. годину.

опширније

У четвртак, 30. априла 2015. године, одржана је седница Сената Универзитета у Крагујевцу на којој су, поред осталих тачака које су биле на Дневном реду, биле и тачке које се односе на утврђивање предлога кандидата за избор ректора Универзитета у Крагујевцу.

опширније

Амбасада Мексика у Београду доставила је Универзитету у Крагујевцу информације о стипендијама доступним за студије у Мексику 2016. године