Стипендије Британске Фондације за кандидате из Републике Србије за академску 2013/2014. годину у трајању од 1 до 3 месеца

опширније

Међународни египатски центар за пољопривреду објавио је конкурс за следеће курсеве током 2013. године, у периодима:

опширније

25. и 26. јануара 2013. године у Свечаној сали Ректората Универзитета у Крагујевцу, у организацији Канцеларије за међународне пројекте и проф. др Ненада Филиповића (Факултет инжењерских наука, Универзитет у Крагујевцу), одржана је дводневна међународна конференција „Computational modeling of blood flow in the tumor vasculature” у оквиру SCOPES пројекта Универзитета у Крагујевцу и Универзитета у Фрибургу (Швајцарска) чију имплементацију финансира Швајцарска национална фондација за науку.

опширније

У оквиру обележавања Светог Саве – Дана духовности у Републици Србији, 27. јануара 2013. године у Свечаној сали Ректората уручене су стипендије најбољим студентима Универзитета у Крагујевцу.

опширније

НР КИНА – Институт за међународно и упоредно образовање учитељског Универзитета у Пекингу – додела стипендија страним студентима за двогодишњи мастер програм на енглеском језику за академску 2013/14. годину.

опширније

Љубитељи Ф. Шопена и Ј. С. Баха 29. јануара 2013. године имаће прилику да чују композиције ова два уметника у извођењу пијанисте Укија Оваскаинена

опширније

У Универзитетској галерији синоћ је, по први пут у Крагујевцу, одржан Божићни концерт Универзитета у Крагујевцу