АКТУЕЛНО:

Италијански Национални савет за истраживање (ЦНР) у сарадњи са Министарством спољних послова, сектор за развојну сарадњу Италије, објавио је позив за обуке младих истраживача и практичара, у Италији, у трајању од 6 месеци. Додељује се 70 пуних стипендија, које финансира ЦНР, а намењене су за осам земаља, међу којима је и Србија.

опширније

У спомен Михајла Пупина, стипендисте и добротвора Матице српске, установљена је награда за студентске радове који представљају допринос техничким и природноматематичким дисциплинама којима се бавио овај научник, под именом ПУПИНОВА НАГРАДА МАТИЦЕ СРПСКЕ.

опширније

Комсија за доделу стипендија најбољим студентима Универзитета у Крагујевцу је дана 14.01.2014. донела одлуку о додели стипендија најбољим студентима Универзитета у Крагујевцу

опширније

MATM2014 - 3rd international conference METHODOLOGICAL ASPECTS OF TEACHING MATHEMATICS is to be held at the Faculty of Education in Jagodina on 14th and 15th June 2014.

опширније

Трећа међународна конференција МЕТОДИЧКИ АСПЕКТИ НАСТАВЕ МАТЕМАТИКЕ МАТМ2014 одржаће се на Факултету педагошких наука 14. и 15. јуна 2014. године.

опширније

У Ректорату Универзитета у Крагујевцу, у организацији Канцеларије за међународне пројекте, 17. јануара 2014. године одржана је презентација о могућностима које очекују научноистраживачке и иновационе институције у оквиру новог програма за финасирање истраживања и иновација ХОРИЗОНТ 2020.

опширније

У ректорату Универзитета у Крагујевцу, 17. јануара 2014. године, одржан је први састанак партнера на темпус пројекту NeReLa 543667, чији је координатор Универзитет у Крагујевцу, Факултет техничких наука у Чачку. Састанак ће бити настављен 18. јануара, такође у ректорату Универзитета у Крагујевцу.

опширније

Амбасада Републике Србије у Токију доставила је позив Фондације Матсумае за пријаву заинтересованим постдокторантима за усавршавање и даљи научно-истраживачки рад у Јапану, у календарској 2015. години.

опширније

У току је конкурс за доделу националних стипендија у оквиру програма „За жене у науци“, намењен младим научницима у Србији.

опширније

Божићни концерт Универзитета у Крагујевцу, Универзитетска галерија 09. јануар 2014. године у 19.00 сати