Јагилонски универзитет у Кракову расписао је конкурс за доделу стипендија Фонда краљице Јадвиге намењене студентима докторских студија, факултетским предавачима и научницима.

опширније

Дуо у саставу Мајнхард Холлер (виолончело) и Александра Трајковић (клавир) наступиће у Универзитетској галерији 03. априла 2013. године (среда), са почетком у 20,00 сати.

опширније

У дану када је академик Љубомир Симовић промовисан у почасног доктора Универзитета у Крагујевцу, у Универзитетској галерији приређено је вече које је објединило три уметности: поезију, музику и вајарство и три ствараоца чија дела превазилазе оквире националне културе.

опширније

Универзитет у Крагујевцу, 28. марта 2013. године, доделио је титулу почасног доктора Универзитета у Крагујевцу академику Љубомиру Симовићу, песнику, драмском писцу и романсијеру, због изузетног доприноса развоју савремене српске књижевности и културе.

опширније

Отворено друштво фондација нуди додатне субвенције за студенте из одабраних земаља у Југоисточној Европи, бившем Совјетском Савезу, Монголијi, са Блиског Истока / Северној Африци и Јужној Азији. Програм омогућава студентима да упишу докторске студије из области хуманистичких и друштвених наука на акредитованим универзитетима у Азији, Аустралији, Европи, на Блиском Истоку и у Северној Америци. Имајте на уму да је ово субвенциони програм и није намењен за пуно финансирање. Кандидати морају да буду у стању да покажу додатну подршку из других извора.

опширније

Департман за бизнис на Универзитету Карла III у Мадриду нуди 15 међународних стипендија за мастер и докторске студије у облисти менаџмента и квантитативних метода било у финансијама или у управљању. Стипендија у износу од око 14.000 евра (без пореза) за две године, може да се продужи до три године највише. Рок за пријаву је 22. април 2013.

Стипендије се додељују на период и до 36 месеци

опширније

Стихови Љубомира Симовића, музика Зорана Христића и дела Николе Коке Јанковића у Универзитетској галерији

опширније

Шпански национални центар за истраживање канцера (CNIO) објављује до 7 могућности летње обуке за студенте основних студија било које националности. Учесници треба да буду на завршним годинама студија (последње две године) у области природних наука или сродних области (нпр. биологија, биомедицина, биохемија, фармакологија и биоинформатика). Програм ће трајати од 24. јуна до 16. августа (8 недеља). Током боравка студената на летњој обуци CNIO ће покрити трошкове пута и оброка. Акпликације се врше онлајн.