Летња школа лидерства у Штутгарту

Алумни асоцијација Рохус и Беатрис Мумерт фондације

Алумни асоцијација Рохус и Беатрис Мумерт фондације организује различите активности и окупља младе из Централне и Југоисточне Европе представљајући међународну мрежу чији је циљ унапређење друштвеног развоја као и културна размена. Полазећи од својих циљева, Асоцијација настоји да мотивише младе да буду друштвено активни и да раде на својим вештинама у циљу планирања каријере. Ове године, по трећи пут, Асоцијација организује у једнонедељну летњу школу у Немачкој за талентоване студенте завршних година, апсолвенте и мастер студенте.

Циљ Летње школе је да омогући што већем броју студената да раде на својим лидерским способностима, да стекну релевантна стручна знања и прошире интернационалну мрежу познанстава и контаката.

Предуслови за пријаву:

• заинтересовани кандидати морају бити у статусу студента (завршна година основних или мастер студија) у области економије, менаџмента, природних наука и инжењерства
  • заинтересовани кандидати морају одлично познавати енглески језик, а познавање немачког језика није обавезно, али је свакако предност
  • од кандидата се очекују и добре вештине комуникације и презентовања, а пожељно је и међународно искуство и друштвена ангажованост.

О Летњој школи:

• кандидати плаћају котизацију за учешће на Летњој школи у износу од 100 евра, која покрива трошкове смештаја и хране за време трајања Школе
  • кандидати могу рефундирати своје путне трошкове до износа од 100 евра
  • пријава се одвија електронским путем, преко сајта Асоцијације - https://www.mummert-alumni.de/summerschool/
  • након иницијалне селекције, предселектовани кандидати ће бити позвани на скајп интервју, а коначна одлука о избору учесника биће објављена до 20.маја 2020.

Детаље о Летњој школи, као и прелиминарни програм можете погледати овде.

Рок за пријаву је 12.април 2020.

Све заинтересоване позивамо да прате линк догађаја и путем фејсбука, где ће се благовремено објављивати сва обавештења.

https://www.mummert-alumni.de/wp-content/uploads/2018/03/cropped-logo-1.pngКонтакт за више информација:
Сања Вуканић, регионални координатор

vukanic.sanja2@gmail.com