Стипендије Републике Турске за 2020. годину

Отворен је позив Владе Републике Турске за доделу стипендија за академску 2020/21. годину.

Влада Републике Турске додељује стипендије страним студентима за академску 2020/21. годину. Програм је посебно креиран за студенте основних академских студија на одређеним предметима од техничких до медицинских, хуманистичких и друштвених наука. Програм постдипломских стипендија (мастер и докторске студије), такође нуди широк спектар програма - друштвених, хуманистичких, природних и инжењерских наука. Нуде се готово све области образовања осим специјализације из здравствених наука.

Програм стипендирања истраживања (3-12 месеци) осмишљен је како би подстакао међународне истраживаче и академике да спроводе колаборативна академска истраживања у својим областима са турским академицима на најпрестижнијим турским универзитетима.

Рок за пријаву: 20. фебруар 2020. године

Више информација о овом програму стипендија и начину пријаве можете наћи овде.