Програм стипендија Вишеград фонда за 2020. годину

Вишеград фонд нуди стипендије за мастер и постмастер студије на универзитетима у земљама Вишеград групе (Чешка, Пољска, Мађарска и Словачка).

Кроз овај програм стипендија, студенти/истраживачи могу аплицирати за студије/истраживање на акредитованим високошколским институцијама у земљама V4 групе у трајању до 4 семестра.

Трајање боравка: 1-4 семестра за редовне мастер студије и 1-2 семестра за редовне постмастер студије/истраживање

Програмом је обезбеђена стипендија за стипендисту у износу од 2500 евра по семестру, као и 1500 евра по семестру за институцију домаћина програма.

Пријава се одвија онлајн, путем портала My Visegrad, а кандидати приликом пријаве прилажу писмо прихватања институције на којој желе да бораве.

Рок за пријаву: 15. март 2020.

Више информација о овом програму стипендија можете наћи овде.