Програм стипендија Владe Републике Турске

Српски студенти имаће прилику да средином јануара 2020. године конкуришу за програм стипендија који финансира Влада Турске.

Осим стипендија на 50 универзитета у Турској програм обухвата и једногодишњи курс турској језика.

Програм стипендије посебно је креиран за студенте основних академских студија на одређеним предметима од техничких до медицинских, хуманистичких и друштвених наука. Такође, програм постдипломских стипендија (мастер и докторске студије) нуди такође широк спектар програма.

Сваке године у децембру и јануару буду објављени детаљи у вези са доступним програмима и датумима пријаве. Очекујемо да ће пријаве за овај програм стипендија бити отворен средином јануара и да ће трајати до 20. фебруара 2020. године.

Најаве и детаље о доступним програмима и начинима пријаве можете наћи овде.

Извор: Министарство просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије