Конкурс за доделу стипендија Владе Републике Француске за академску 2020-2021. годину

Владе Републике Француске и ове године додељује стипендије за мастер 2 и докторате у коменторству. Конкурс је отворен до 16. марта 2020. године.

Амбасада Француске у Србији и Француски институт у Србији расписали су нови конкурс за доделу стипендија за 2020-2021. годину за студенте из Србије који желе да наставе школовање у Француској.

Доступне су следеће стипендије:

• Стипендије за мастер 2 (све области) – више информација можете наћи овде.
  • Стипендије за докторате у коменторству – више информација можете наћи овде.

Конкурс је отворен до 16. марта 2020.

Подношење кандидатура:

Француски институт у Србији
Змај Јовина 11, 11 000 Београд
мејл: vesna.adamovic@institutfrancais.rs
тел: 011 / 302-3639
мејл: sandra.elezovic@institutfrancais.rs
тел: 011/302-3657

Напомена: упис у високошколску установу (факултет, високу школу, итд.) и пријављивање за стипендију две су одвојене процедуре; студенти треба пажљиво да прате рокове за упис на студијски програм који су изабрали.

Више информација о овом конкурсу можете наћи овде и овде.

Брошуру програма можете погледати овде.

Више информација о програму можете наћи на сајту Француског института и сајту Националне агенције за промоцију француског високог образовања у иностранству – Campus France.