ПОЗИВ НА РАДИОНИЦУ БИОИНФОРМАТИКА

Универзитет у Крагујевцу позива све заинтерсоване чланове академске заједнице да присуствују радионици БИОИНФОРМАТИКА, која ће се одржати у петак, 25. октобра 2019. године у сали Сената Универзитета у Крагујевцу у периоду од 12 до 16 часова.

Радионица ће бити реализована у сарадњи компаније Seven Bridges Genomics и Института за информационе технологије Универзитета у Крагујевцу.

Број места је ограничен.

Најљубазније вас молимо да своје пријаве (име и презиме, звање, институција са које долазите и е-mail адреса) пошаљете најкасније до четвртка 24. октобра 2019. на е-mail адресу: dragana.seklic@pmf.kg.ac.rs

Потврда учешћа биће послата путем имејла пријављеним колегама.

Програм радионице:

• Биоинформатика - основни појмови, методе и примене
  • Конструисање портабилних и репродуцибилних биоинформатичких анализа у Common Workflow Language
  • Извршавање биоинформатичких анализа на клауду (Cancer Genomics Cloud платформа)
  • Извршавање Jupiter Notebook биоинформатичких анализа на клауду
  • Пример биоинформатичке анализе - Детекција неоантигена (канцер маркера) користећи секвенциране ДНК и РНК податке