Природно-математички факултет Универзитета у Крагујевцу ће у уторак, 10. јула 2018. године од 19-22 часова на Институту за физику обележити рођендан Николе Тесле

ПМФ, тачније Институт за физику, поседује вероватно највећу збирку Теслиних патената које су годинама радили професори, асистенти и студенти.

Теслин трансформатор, мотор Колумбово јаје, пренос рендгенских зрака, бежични пренос електричних сигнала, генератор једносмерне и наизменичне струје, ФМ предајник и пријемник и још много других патената.

Ова манифестација је прилагођена најширој публици, и замишљена је као једна добра породична научно забавна посета.

Професори и асистенти ће имати стручне одговоре на сва питања посетилаца, а спремљене су и награде за оне који буду највише знали о Тесли.

Уз изложене патенте организован је и пратећи програм, игра знања и документарни филм о животу и раду нашег најзначајнијег научника.