АКТУЕЛНО:

УРАП – Универзитетско рангирање према академским перформансама уврстило је Универзитет у Крагујевцу у 1377 најбољих универзитета на свету

2017 URAP – University Ranking by Academic Performance

УРАП – Универзитетско рангирање према академским перформансама, уврстило је Универзитет у Крагујевцу у 1377 најбољих универзитета на свету.

УРАП је непрофитна организација која је основана на Информатичком институту Техничког универзитета у Блиском истоку 2009. године. Главни циљ УРАП-а је да развије систем рангирања за светске универзитете на основу академских показатеља и учинака који одражавају квалитет и количину њихових научних публикација.

У складу са овим циљем, УРАП годишње објављује светску ранг листу високошколских установа од 2010. године. Најновија рангирања укључују 2500 високошколских установа широм света.