Локално финале Такмичења за најбољу студентску идеју одржано на Универзитету у Крагујевцу

Локално финале Такмичења за најбољу студентску идеју одржано је у Свечаној сали Ректората, у петак 7. јула 2017. године.

Од шеснаест идеја прикупљених у оквиру Такмичења у фази пријаве, десет је прошло у други круг. Након оцењивања њихових бизнис планова и видео материјала, осам најбољих идеја је одабрано да учествује на локалном финалу. Идеје су представљене следећим члановима жирија:

• Проф. др Весна Мандић, председник жирија (Универзитет у Крагујевцу)
  • Проф. др Миладин Костић (Државни универзитет у Новом Пазару)
  • Г. Владимир Вукадиновић (Универзитет у Крагујевцу)
  • Г. Марко Вујновић (Бизнис Иновациони Центар Крагујевац)
  • Г. Владимир Радовановић (Привредна комора Србије)

Према оценама жирија, три најбоља тима су била:

• Popularity Wolves са идејом Повећање популарности
  • Dream Team са идејом Путем осмеха
  • Piece of Puzzle са идејом Дигитални штап

Најбољи тимови су добили награде обезбеђене од стране ИФ4ТМ пројекта (студијска посета Универзитету у Марибору за чланове тима) и компаније Computers (таблети).
Прва два тима, Popularity Wolves и Dream Team, представљаће Универзитет у Крагујевцу на Националном финалном такмичењу које ће бити одржано крајем лета 2017. године у Београду у Привредној комори Србије.

www.bsokg.kg.ac.rs

Фото галерија: