Мађународна летња школа латиноамеричких студија

Београд, од 20. до 24. јула 2017. године

Друштво хиспаниста покренуло је пројекат Међународна летња школа латиноамеричких студија, под слоганом Латинска Америкаи изазови модерног света. Школа ће трајати од 20. до 24. јула 2017. у Београду, док ће један дан бити посвећен посети Новом Саду.

Конкурс је отворен до 22.06.2017.

Ово је иновативан пројекат у нашем региону који ће током пет дана пружити теоријска и практична знања студентима, младим истраживачима и стручњацима у областима: хиспанистике, латиноамеричких студија, политичких наука, књижевности, антропологије, економије, права, социологије, историје, журналистике и филозофије.

Предавачи у оквиру школе су стручњаци из 9 земаља (Аустралија, Аргентина, Бразил, Мексико, Костарика, Пољска, Шпанија, Србија и Босна и Херцеговина), те је радни језик школе шпански и енглески, уз обезбеђен превод за програме отворене за јавност.

Кључне теме:

• Латинска Америка и изазови модерног света
  • Књижевност
  • Политика и идентитет
  • Економија и социјалне политике
  • Односи Европе и Латинске Америке

Шта добијате учешћем у Међународној летњој школи латиноамеричких студија:

• Пет дана интензивног рада, активности и дружења, квалитетних стручних предавања, тематских радионица и консултација са признатим стручњацима
  • Сви учесници који успешно заврше пројекат ће добити сертификат
  • Могућност објаве радова у зборнику Летње школе који ће бити објављен као резултат сарадње младих стручњака и предавача;
  • Размена мишљења и идеја за нове пројекте и јачање веза између младих латиноамериканиста из Србије, региона, Европе и света;
  • Ширење узаног научног корпуса из области Латинске Америке у региону;
  • Једнодневну радну екскурзију у Новом Саду;

Услов за пријаву је узраст од 18 до 35 година, као и познавање шпанског језика и енглеског језика (минималан ниво А2).

Контакт мејл за додатне информације: letnjaskola@drustvohispanista.rs

Више о програму, начину пријаве и котизацији прочитајте на: http://letnjaskola.drustvohispanista.rs